Blog

Blog (8)

Dofinansowania do fotowoltaiki w województwie opolskim

Mieszkasz w województwie opolskim i chciałbyś założyć instalację fotowoltaiczną? Zastanawiasz się czy istnieją możliwości, aby obniżyć koszt takiej instalacji? Z pomocą przychodzi Modernenergy prezentuje propozycje dofinansowania do fotowoltaiki w województwie opolskim. Mamy świadomość, że jednorazowy koszt paneli fotowoltaicznych jest duży, zatem przedstawiamy rodzaje dogodnego finansowania fotowoltaiki na Opolszczyźnie oraz warunki ich otrzymania.

Fotowoltaika Opole i okolice - dla Ciebie i Twojego domu

W ostatnich latach fotowoltaika zdecydowanie zyskała na popularności. Rosnące rachunki za  prąd oraz coraz większe zapotrzebowanie na energię, sprawiają, że szukamy możliwości, by  opłaty gospodarstwa domowego były nieco mniejsze. Nie inaczej sytuacja wygląda na  Opolszczyźnie. Instalacje fotowoltaiczne w Opolu są coraz bardziej popularne i nie brakuje chętnych, by inwestować w tę zieloną energię. Czytaj dalej i przekonaj się czy fotowoltaika w  Opolu się opłaca? Jak znaleźć dobrą firmę do montażu fotowoltaiki? Jeżeli zastanawiasz się nad montażem instalacji w swoim domu na Opolszczyźnie, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Na samym początku warto zaznaczyć, że na cenę instalacji fotowoltaicznych ma wpływ naprawdę wiele czynników. Koszt takiej instalacji może się wahać w przedziałach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z pewnością różnice w cenie mogą warunkować moc takiej instalacji, rodzaj konwertera czy  chociażby rodzaj i specyfika dachu. Każda instalacja jest tak naprawdę wyjątkowa, więc trudno szacunkowo określić koszt akurat Twojej inwestycji.  Z  pewnością nie warto jednak oszczędzać na elementach składowych czy chociażby specjalistach od montażu, by nieznacznie zmniejszyć cenę. Poznaj składowe instalacji fotowoltaicznej oraz ulgi, dzięki którym być może okaże się ona sporo tańsza niż zakładałeś.

5 korzyści, które przyniesie Ci pozyskiwanie energii ze słońca

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest dobrym posunięciem. Jednak czy jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na  pytanie, jakie konkretnie będzie to niosło dla nas korzyści? Co możesz zyskać, dzięki instalacji fotowoltaiki? Zebraliśmy dla Ciebie konkretne przykłady, potwierdzające zalety płynące z posiadania “własnej elektrowni”.

poniedziałek, 22 luty 2021 16:21

Czy fotowoltaika w okresie zimowym się opłaca?

Czy fotowoltaika w okresie zimowym się opłaca?

Tegoroczna zima ponownie zaskoczyła - kierowców, drogowców, mieszkańców miast i wsi - nas wszystkich. Z pewnością zastanawiając się nad instalacją fotowoltaiki na swojej posesji myślałeś o tym jak funkcjonuje ona właśnie w  okresie zimowym. Jeżeli tak - ten artykuł jest dla Ciebie. Czy instalacja fotowoltaiczna działa w zimie? Czy zalegający na panelach śnieg może zagrażać instalacji fotowoltaicznej? Czy rachunki za prąd mogą się zwiększyć w okresie zimowym? Poznaj odpowiedź na te i inne pytania.

Wszystko co musisz wiedzieć o programie “MÓJ PRĄD”

Nie raz słyszałeś o programie “Mój Prąd”? Chciałbyś poznać szczegóły dofinansowania, ale nie wiesz gdzie znaleźć wszystkie niezbędne informacje? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najpotrzebniejszych wiadomości, dotyczących ogólnopolskiego programu “Mój Prąd”, byś dokładnie wiedział jak pozyskać środki na Twoją instalację fotowoltaiczną.

poniedziałek, 22 luty 2021 16:14

FOTOWOLTAIKA-fakty i mity

FOTOWOLTAIKA-fakty i mity

Przymierzając się do założenia instalacji fotowoltaicznej, chcemy chociaż pobieżnie zgłębić temat i dowiedzieć się o jej specyfice. Szukając informacji niejednokrotnie natrafiamy na fakty, oraz mity rozpowszechniane w Internecie. Bez wątpienia Internet to kopalnia wiedzy - niestety często informacje tam zamieszczane są nieprawdziwe lub całkowicie niezweryfikowane. Dzieje się tak za sprawą wielu plotek, powtarzanych bez uprzedniego ich skonfrontowania ze specjalistą. Chcemy zatem nieco odczarować mity, krążące w przestrzeni internetowej oraz dodatkowo przedstawić kilka ciekawych faktów, które z pewnością pozwolą Wam na lepszą analizę, przed podjęciem ostatecznej decyzji o inwestycji.

poniedziałek, 22 luty 2021 16:10

Fotowoltaika w pigułce

FOTOWOLTAIKA-wszystko co warto wiedzieć

Postępujące ocieplenie klimatu oraz niegasnąca potrzeba zmiany naszych nawyków, które w sposób znaczący przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego, były idealnym gruntem do rozpowszechnienia się systemów fotowoltaicznych. Czym zatem jest fotowoltaika? Jak działa i dlaczego dzięki niej możemy być bardziej EKO? (przemyśleć dodanie/zmienieni pytania)