poniedziałek, 22 luty 2021 16:23

5 korzyści, które przyniesie Ci pozyskiwanie energii ze słońca

5 korzyści, które przyniesie Ci pozyskiwanie energii ze słońca

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest dobrym posunięciem. Jednak czy jesteśmy w stanie odpowiedzieć sobie na  pytanie, jakie konkretnie będzie to niosło dla nas korzyści? Co możesz zyskać, dzięki instalacji fotowoltaiki? Zebraliśmy dla Ciebie konkretne przykłady, potwierdzające zalety płynące z posiadania “własnej elektrowni”.

1.Ochrona przed nieustannie rosnącymi rachunkami za prąd

Od początku roku dało się słyszeć, że szykują się podwyżki. Ceny podstawowych artykułów gospodarstwa domowego, ale także usług, nieustannie się zwiększają. Prąd bez wątpienia jest jednym z takich mediów, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Jest nam niezbędny do wszelkich czynności, takich jak gotowanie, sprzątanie a niejednokrotnie także do pracy i nauki, które obecnie są przecież w  formie zdalnej. Generuje to niewątpliwie wysokie koszty i niejednego przyprawia o ból głowy. Takich zmartwień nie mają jednak użytkownicy instalacji fotowoltaicznych, których podwyżki prądu w ogóle nie dotyczą. Właśnie dlatego fotowoltaika jest świetnym sposobem na uniknięciem niebotycznym rachunkiem  za prąd.

2.Inwestycja na lata

Najczęściej przed założeniem fotowoltaiki powstrzymuje nas jednorazowy koszt, jakimi musimy ponieść na samym początku. Jest to jednak nieuzasadniona obawa! Istnieje mnóstwo dotacji oraz programów wsparcia finansowania fotowoltaiki, takich jak chociażby “Mój Prąd”. Dodatkowo nasza firma pomoże Ci  wybrać najlepszą opcję finansowania dostosowaną do Twoich potrzeb. Istnieje również opcja spłat ratalnych! Podczas 30 lat użytkowania naszej instalacji nie poniesiesz już więcej żadnego kosztu. Mało tego - Twój rachunek za prąd znacząco się obniży, co oczywiście przyczyni się do zwrotu poniesionych na  początku nakładów.

3.Ekologiczne źródło energii

Przyszłość jest w naszych rękach. Jeżeli już dzisiaj nie zaczniemy wprowadzać zmian w naszym życiu, najprawdopodobniej postępujące ocieplenie klimatu może być nieodwracalne. Co zatem możesz zrobić? Segregacja śmieci stała się już zupełnie czymś normalnym. Jeżeli jeszcze kilka lat temu posiadanie kilku pojemników na śmieci było odstępstwem od normy, to obecnie niesegregowanie śmieci jest czymś rzadko spotykanym. Kolejnym dobrym rozwiązaniem będzie instalacja paneli słonecznych, które pozwolą nam zrobić dobry uczynek dla naszej Ziemi. Ich długotrwała użyteczność, wytrzymałość na różne czynniki pogodowe oraz brak jakichkolwiek opadów w procesie wytwarzania prądu, plasują je na  czołowym miejscu w rankingu ekorozwiązań. Jesteśmy pewni, że propagowanie takich rozwiązań skłoni Twoich sąsiadów do rozważenia opcji posiadania takich paneli. I właśnie dzięki takiemu małemu krokowi możesz przyczynić się do rozpowszechnienia ekologicznych rozwiązań w Twoim regionie.

4.Wzrost wartości nieruchomości

Z pewnością przy budowie domu lub świeżo po przeprowadzce do niego nie  zastanawiasz się nad tym, jaka będzie jego wartość w momencie sprzedaży. Jednakże jest oczywistym, że wszelkie modernizacje wykonywane w zakresie nieruchomości, powodują zwiększenie jego wartości. Potwierdzają to również rzeczoznawcy, którzy wyceniając dom, opiniują, że dzięki panelom fotowoltaicznym jest on bardziej smart. Zatem jeżeli po założeniu instalacji fotowoltaicznej zdecydujesz się na sprzedaż swojego domu możesz jeszcze na  tym zarobić. Twój dom będzie z pewnością nie lada okazją dla potencjalnego kupca, a dzięki systemie fotowoltaicznym nie będziesz musiał iść na  kompromis  cenowy.

5.Bezawaryjna konstrukcja oraz trwałość instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne są doskonale przystosowane do konstrukcji Twojego dachu. Jest to najlepsze miejsce do  usytuowania instalacji, ze względu na  możliwość wybrania najlepiej nasłonecznionej strony dachu. Dodatkowo nie  trzeba martwić się czy mamy odpowiednio dużo miejsca na działce oraz jak poprowadzić kable, aby nie przeszkadzały w codziennym życiu. To tylko kilka z  atutów konstrukcji paneli fotowoltaicznych. Specjaliści z firmy Modernenergy szybko, sprawnie oraz stosując się do wszelkich wytycznych, zamontują instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo możesz mieć pewność, że sprzęt, który oferujemy jest najwyższej jakości a jego gwarancja to aż 25lat. Nawet jeżeli powstaną jakieś uszkodzenia - zawsze możesz się do nas zgłosić.

Ostatnio zmieniany środa, 24 luty 2021 13:54